КПГМЛ запрошує на навчання випускників 9 та 11 класів. Високий рівень освітнього процесу. Можливість всебічного розвитку особи по інтересах. Працевлаштування.

 
 

Головне про проведення НМТ 2024 року
 

 


 

Особливості проведення ЗНО 2023

 Уже відомо, що ЗНО у 2023 році проводитимуть у звичайному форматі. Перелік обов’язкових предметів, які потрібно складати на ЗНО-2023, вже виклали на сайті МОН.

 

Обов’язкові предмети ЗНО-2023

 У 2023 році буде один обов’язковий предмет – українська мова. За наказом МОН другим обов’язковим предметом на ЗНО буде той, який встановить сам виш. Проте здобувач освіти також матиме право вибору. На вибір даються два предмети: історія України та математика (профіль).

Якщо один із цих предметів є у переліку для вступу, його оцінюватимуть за шкалою 100-200 балів. А от якщо майбутньому студенту ці два предмети для вступу не потрібні, знання з історії та математики перевірятимуть на держатестації. У такому разі для оцінювання результатів будуть використовувати 12-бальну систему.

Важливо, що в 2023 році майбутні студенти зможуть пройти ЗНО за рахунок держави (до п’яти предметів).

Повний перелік предметів, з яких 2023 року проводиться ЗНО:

  • Мови: українська, англійська, іспанська, німецька та французька.

  • Література: українська мова та література.

  • Інші предмети: математика, історія України, біологія, географія, фізика та хімія.

ЗНО у 2023 році проводитиметься з 22 травня до 14 липня.

 

Послідовність підготовки до ЗНО

  1. Розробіть план підготовки до ЗНО: визначте обсяг роботи на кожен тиждень, день. Заплануйте, коли саме ви вивчатимете той чи той розділ, ту чи ту тему. Психологи радять розпочинати з найцікавішої теми — це допоможе швидко звикнути до режиму роботи.

  2. Після кожної години занять обов’язково робіть перерву на 10 хвилин. А після 2-3 годин роботи можна перепочити вже півгодини, наприклад, поїсти, вийти на свіже повітря тощо. Через 3-4 години занять відпочивайте не менше 2 годин. Напередодні складання ЗНО добре виспіться та відпочиньте.

  3. Заздалегідь підготуйте все необхідне в день тестування: одяг, документи (паспорт або свідоцтво про народження, Сертифікат, запрошення), дві чорні гелеві ручки, годинник, негазовану воду в прозорій пляшці.

 Поради щодо систематизації навчального матеріалу

  1. Задля того, щоб швидше та легше засвоїти велику кількість фактологічного матеріалу, складіть план, намалюйте схему або напишіть конспект, доберіть приклади з практики. Якщо є потреба, зверніться по допомогу до батьків.

  2. Випишіть основні дати, визначення, формули тощо на окремий аркуш та прикріпіть його туди, куди найчастіше спрямований ваш погляд.

  3. Намагайтеся зрозуміти нову інформацію, а не запам’ятати її суто механічно.

  4. Не вивчайте новий матеріал безпосередньо перед іспитом, аби не забути раніше засвоєне. За два тижні до тестування займайтеся лише повторенням та закріпленням раніше вивченого матеріалу.

  5. Попросіть когось із рідних або друзів послухати ваші відповіді на найскладніші запитання, аби перевірити рівень засвоєння інформації.

  6. Обов’язково прагніть до хорошого результату. Не налаштовуйтеся на те, що можете не впоратися із якимось завданням. Вірте у власні сили та знання.

  Як психологічно бути готовим до ЗНО

  • Виходячи з дому, переконайтеся, що ви взяли всі необхідні речі. До пункту тестування намагайтеся прибути завчасно, а тому залиште собі додатковий час на непередбачувані обставини, як-от проблеми з транспортом, затори тощо.

  • Під час тестування дотримуйтеся правил поведінки, передбачених процедурою ЗНО.

  • Під час роботи над тестом будьте максимально зосередженими: перш ніж виконувати завдання, уважно прочитайте інструкцію. Адже неуважність є однією з причин допущених помилок.

  • Стежте за часом і раціонально розподіляйте його.

  • Будьте уважними під час оформлення бланків відповідей. Адже помилки призведуть до анулювання результату завдання.

  • Якщо під час проведення тестування помітите порушення офіційно визначеної процедури, — подавайте апеляцію. Її потрібно написати одразу після завершення тестування, не виходячи з аудиторії. Апеляцію щодо несправедливого, на ваш погляд, оцінювання ваших знань можна подати одразу після отримання Сертифіката.

 

Free Web Hosting