КПГМЛ запрошує на навчання випускників 9 та 11 класів. Високий рівень освітнього процесу. Можливість всебічного розвитку особи по інтересах. Працевлаштування.

 

Шановні друзі!

Пам'ятайте: електричні проводи і електрообладнання навколо нас повсюди. При цьому у людини відсутні органи чуття, котрі могли б допомогти йому встановити, під напругою знаходиться обладнання чи ні. А напруга в 220 В, котра використовується в наших квартирах, вже в декілька раз перевищує смертельну межу!Навколо нас також контактна мережа залізниці, повітряні лінії електропередач, трансформаторні підстанції та розподільчі пункти. Електричний струм вражає раптово. Тут загроза дає про себе знати тільки після того, як людина потрапила під дію електричного струму. Нехтування правилами безпеки призводить до нещасних випадків.
Щоб не потрапити під напругу і уникнути ураження електричним струмом, і щоб кожен із нас знав, як правильно і безпечно використовувати електричну енергію, АТ "ДТЕК ДНІПРОВСЬКІ ЕЛЕКТРОМЕРЕЖІ" підготували презентаційні матеріали з безпечного використання електроенергії та правил поводження біля об'єктів електроенергетики.
Будьте обережні! Бережіть своє життя та життя своїх близьких!


На календарі червень. Нарешті настало літо. Ще трохи і розпочнуться літні канікули – довгоочікувана пора для наших здобувачв освіти. Щоб відпочинок був корисним та безпечним, необхідно дотримуватись простих правил безпеки. Звертаємося з проханням до батьків, подбати про безпеку своїх дітей та тримати на постійному контролі їх дозвілля за межами дому, донести до них правила безпеки життєдіяльності.
А ми, в свою чергу, хочему представити Вашій увазі Пам’ятку безпечної поведіки під час літніх канікул.
Прості речі рятують життя.
Бажаємо усім гарного відпочинку, яскравих вражень, незабутніх зустрічей, захоплюючих мандрівок, миру та скорішої Перемоги!
Але також закликаємо Вас завжди пам`ятати елементарні правила безпеки!
 
 

Дії населення в умовах надзвичайних ситуацій воєнного характеру
 

А Л Г О Р И Т М
дій працівників за сигналами оповіщення цивільного захисту
«Увага всім», «Повітряна тривога»
в Криворізькому професійному гірничо-металургійному ліцеї
 

 

Всесвітній день охорони праці


Міжнародна організація праці (далі — МОП) заснована у 1919 році. Це одна із найстаріших міжнародних міжурядових організацій — у 2023 році їй виповниться 104 роки.
МОП розробляє міжнародні трудові норми у формі конвенцій і рекомендацій, що встановлюють мінімальні стандарти основних трудових прав: робочий час, час відпочинку, оплата праці, здорові та безпечні умови праці, рівні можливості чоловіків і жінок тощо. Своїми першочерговими завданнями МОП визначає: підтримку демократії і соціального діалогу, боротьбу з бідністю і безробіттям, заборону дитячої та примусової праці.
За рішенням організації 28 квітня відзначають Всесвітній день охорони праці, щоб привернути увагу до цих та інших проблем сьогодення. Вперше під такою назвою його відзначали у 2003 році. Але ідея започаткувати такий особливий день з’явилася після того, як у 1989 році американські та канадські робітники та профспілки провели День вшанування пам’яті працівників, які загинули на роботі.
День охорони праці в Україні – 28 квітня - (указ Президента України № 685/2006, виданий 18.08.2006) запроваджено з метою привернення уваги суспільства, органів державної влади, суб’єктів господарювання до питань охорони праці, запобігання нещасним випадкам на виробництві та професійним захворюванням.
Щороку МОП визначає тему (девіз) Всесвітнього дня охорони праці. З урахуванням цієї теми на підприємствах розробляють та проводять заходи з нагоди Дня охорони праці. Проводять їх і в Україні, яка підтримує ініціативи Міжнародної організації праці.
Новий девіз 2023 року звучить так:
«Безпечне та здорове робоче середовище — основний принцип та право на роботі»
(A Safe and healthy working environment as a fundamental principle and right at work).
За оцінками МОП:
Кожен день у світі, в середньому, близько 5000 чоловік гинуть в результаті нещасних випадків і захворюваності на виробництві, сумарно досягаючи за рік від 2 до 2,3 мільйона випадків виробничо обумовленої смертності. З цього числа близько 350 000 випадків складають нещасні випадки смертельного характеру, і близько 1,7-2 мільйонів смертей, пов'язаних з професійними захворюваннями.
Крім того, щорічно працівники зазнають приблизно 270 мільйонів нещасних випадків на виробництві, які ведуть до відсутності на робочому місці протягом більше 3 днів, і від близько 160 мільйонів випадків професійних захворювань.
З початком повномасштабного російського вторгнення в Україну питання безпеки праці набуло нового значення. Тисячі підприємств продовжують функціонувати, незважаючи на додаткові щоденні ризики та випробування. Праця в умовах воєнного стану пов’язана з великою кiлькiстю нових, в тому числi смертельно небезпечних ризикiв, що призводять до погiршення умов працi в ycix галузях економiки. Україна несе великi втрати в цiй вiйнi i цi втрати збiльшуються внаслiдок загибелi працiвникiв на робочих мiсцях.
Охорона життя і здоров’я працюючих від впливу небезпечних та шкідливих виробничих чинників має важливе соціальне значення, адже здоров’я працівників є національним багатством держави, оскільки безпосередньо впливає на працездатність людини, а відтак – на її добробут і подальший розвиток держави.
Пам’ятаймо завжди, дотримання законодавства у сфері охорони праці та промислової безпеки стане запорукою збереження найціннішого – людського життя, що дасть змогу дітям рости у повноцінних сім’ях і бути щасливими.
 


Процес осмислення таких складних соціально-політичних явищ як «війна», «збройний конфлікт», триває вже дуже давно. ВІдповідно до Закону України "Про національну безпеку України" від 21.06.2018 №2469-VIII, збройний конфлікт - це збройне зіткнення між державами (міжнародний збройний конфлікт, збройний конфлікт на державному кордоні) або між ворогуючими сторонами в межах території однієї держави, як правило, за підтримки ззовні (внутрішній збройний конфлікт). Після початку повномасштабного вторгення росії на територію України, це питання стає дуже важливим, як же підготуватись та захистити себе в період збройного конфлікту?
З метою навчання крокам, які необхідно зробити ДО, ПІД ЧАС та ПІСЛЯ нападу, щоб захистити себе та свою сім'ю, ГО "Асоціація саперів України" розробила відповідний навчальний посібник, з яким можна ознайомитись нижче.


В умовах воєнного стану найголовніше зберегти життя та здоров’я кожного українця. Небезпека може бути там, де її не чекаєш. Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій спільно з видавництвом «Ранок» розмістило у відкритому доступі книжку «Мінна безпека не без ПЕКа», яку важливо прочитати батькам разом із дітьми.
Посібник у форматі коміксу роз‘яснює дитині основні правила поведінки з вибухонебезпечними предметами. Правильні дії головних героїв у ситуаціях, пов’язаних із мінами чи вибухонебезпечними предметами, стануть взірцем для наслідування.
Інтерактивна онлайн-книжка допоможе в ігровій формі легше засвоїти матеріал. Видання рекомендоване до читання здобувачам освіти та їхнім батькам. Розміщені інформаційні плакати допоможуть ліпше запам'ятати, що потрібно робити у випадку, коли виявили міни, вибухонебезпечні чи підозрілі предмети.
Дотримуйтесь правил поведінки в небезпечних ситуаціях: це може зберегти ваше життя!

1 ЧАСТИНА

2 ЧАСТИНА


Всесвітній день охорони праці
28 квітня 2022 року

Девіз: «Формуємо разом позитивну культуру безпеки та здоров’я»

28 квітня в Україні відзначають Всесвітній день охорони праці. Його запроваджено з метою привернення уваги суспільства, органів державної влади, суб’єктів господарювання до питань охорони праці, запобігання нещасним випадкам на виробництві та професійним захворюванням в Україні.
Щороку МОП визначає тему (девіз) Всесвітнього дня охорони праці.

Новий девіз Всесвітнього дня безпеки та здоров’я на роботі — 2022: «Формуємо разом позитивну культуру безпеки та здоров’я» (World Day for Safety and Health at Work 2022 — Act together to build a positive safety and health culture).
У МОП підкреслили, що наявність надійної системи охорони праці, що включає конструктивну участь урядів, роботодавців, працівників, суб’єктів охорони здоров’я та всіх відповідних сторін на національному рівні та рівні підприємств, має вирішальне значення для захисту умов праці та забезпечення безпеки і здоров’я працівників.
Завдяки ефективному соціальному діалогу уряд та соціальні партнери можуть брати активну участь на всіх етапах процесів прийняття рішень з охорони праці. Це важливо як під час розробки та перегляду політики і нормативно-правової бази з питань охорони праці для вирішення постійних та нових проблем у галузі охорони праці, так і під час їх практичного застосування на робочому місці.
Соціальний діалог не тільки сприяє вдосконаленню політик та стратегій у галузі охорони праці, а й допомагає швидше та з більшою ефективністю їх реалізовувати.
Сильна культура охорони праці — це культура, в якій право на безпечні та здорові умови праці цінуються та заохочуються як керівництвом, так і працівниками. Позитивна культура охорони праці будується та проявляється в постійній участі всіх сторін у підвищенні безпеки та гігієни праці. На робочому місці з сильною культурою охорони праці працівники почуваються комфортно, повідомляють про можливі ризики або небезпеки в галузі охорони праці на робочому місці під час виконання своїх функціональних обов’язків, а керівництво активно співпрацює з працівниками для пошуку відповідних, ефективних та стабільних рішень. Це вимагає відкритого спілкування та діалогу, побудованого на довірі та взаємній повазі.
Як наголосили у МОП, оскільки ми продовжуємо жити в умовах глобальної кризи та наражаємося на постійні ризики у сфері охорони праці, потрібно продовжувати рухатися до створення сильної культури безпеки праці та здоров’я на всіх рівнях.
З нагоди Всесвітнього дня охорони праці у Криворізькому професійному гірничо-металургійному ліцеї з 25.04 по 01.05.2022 року проводиться тематичний Тиждень охорони праці.


ПОРЯДОК
організації та проведення евакуації населення (працівників) міста Криворго Рогу у разі загрози або виникнення надзвичайних ситуацій (аварій) на хімічно-небезпечних об’єктах міста з виливом (викидом) небезпечних хімічних речовин


ПАМЯТКА НАСЕЛЕННЮ!
у разі застосування супротивником бойових хімічних речовин



Пам'ятка першочергових дій при погрозі виникнення терористичного акту



 

Безпека дорожнього руху.

3 метою запобігання травматизму внаслідок дорожньо-транспортних
пригод та привернення уваги молоді та педагогічних працівників до правил
поведінки на дорогах, 19 листопада 2021 року в Україні заплановано провести
Національний урок з безпеки дорожнього руху "Безпечна дорога додому".
Міністерством освіти та науки України спільно з Міжнародним благодійним фондом «Допомоги постраждалим внаслідок ДТП» розроблено навчально-методичні матеріали для підготовки до уроку. Зокрема, методичний посібник «Безпечна дорога додому», який у простій, доступній, ілюстрованій формі пояснює правила поведінки пішоходів (витяги із законодавства), надає рекомендації до використання (носіння) світлоповертальних елементів заради безпеки на дорозі, а також основи страхування життя, здоров'я та майна у разі ДТП доступною для дітей мовою. А також - короткі тематичні відеоролики для трансляції здобувачам освіти, які, у тому числі, зручні для використання у форматі дистанційного навчання. Відеоматеріали для уроку стосуються різних аспектів безпеки дітей на дорозі - правилам поведінки на вулицях і дорогах, на залізниці, технікам надання домедичної допомоги постраждалим тощо, та оріентовані на здобувачів освіти різного віку.
Посилання на сайт, де розміщено посібник:
https://dopomogadtp.com/ua/iedynyj-natsionalnyj-urok-z-bezpeky-dorozhnoho-rukhu-bezpechna-doroha-dodomu/
YouTube-канал «Безпечна країна» , папка «Відеоматеріали Всеукраїнського уроку з безпеки дорожнього руху».

https://www.youtube.com/playlist?list=PLQ_Dq_YhTbX4EDMAM8en2jAllVXZ2motA

Будьте обережними на дорозі!

 

 


Захоплення в заручники

 

За останні роки в світі сталось сотні випадків терористичних актів із захопленням заручників. Як показує досвід, поведінка терористів в усьому світі майже однакова, тому дані поради можуть статись в пригоді кожному, хто може стати жертвою терористів у будь-якому куточку світу.

ЩО РОБИТИ, ЯКЩО ВИ СТАЛИ ЗАРУЧНИКОМ ТЕРОРИСТА?

  • попри всі страхи необхідно зрозуміти, чого хочуть терористи, визначити для себе, хто з них найнебезпечніший (нервовий, рішучий, агресивний);

  • виконуйте всі вказівки ватажка та не надумайте зухвало дивитися йому у вічі - це завжди сигнал до агресії;

  • не вдавайтесь до дій, що можуть привернути увагу терористів;

  • не реагуйте на провокаційну чи зухвалу поведінку терористів, продовжуйте спокійно сидіти, не задаючи питань;

  • перш ніж пересунутися чи відкрити сумочку, запитуйте дозволу;

  • віддайте особисті речі, які вимагають терористи;

  • сховайте, по можливості, документи та матеріали, що можуть вас скомпрометувати;

  • не апелюйте до совісті терористів. Це майже завжди марно. Вони виконуватимуть те, що задумали, та, щоб перекричати голос совісті, можуть йти на жорсткі й неадекватні дії;

  • не підвищуйте голос і не жестикулюйте, навіть якщо у вас виникає бажання попередити про щось своїх знайомих або родичів, які поруч з вами, не біжіть. Місця в проході, іноді трапляється нагода врятуватися, знаходячись на місцях біля виходів;

  • якщо вдасться симулювати симптоми хвороби, з'являється можливість звільнитися в результаті переговорів: часто в ході переговорів терористи звільняють жінок, дітей, літніх і хворих людей;

  • намагайтеся уникати суперечок із терористами, якщо вони жадають від вас співучасті у тих чи інших діях.

  • якщо ви зрозумієте, що терорист блефує і в руках у нього муляж, не перевіряйте цього! Помилка може коштувати вам життя;

  • якщо поблизу стався вибух, не поспішайте покинути приміщення. Вас можуть прийняти за злочинця, і ви мимоволі станете мішенню для групи захоплення;

  • намагайтеся запам’ятати все, що бачите та чуєте під час акту тероризму: імена, прізвиська, хто з терористів що робив і як поводився, їх зовнішній вигляд, ступінь їхньої реальної агресивності. може трапитися, що терористи здадуться, аби не мати справи з спеціальними підрозділами по боротьбі з тероризмом. Звільнені заручники повинні повідомити якнайбільше деталей. Ваші свідоцтва будуть дуже важливі для слідства.

Пам’ятайте: не існує безвихідних ситуацій. У цьому разі треба лише запастися терпінням та проявляти свою розсудливість.

Криворізькі територіальні курси ЦЗ та БЖД (І категорії) Дніпропетровської області


День охорони праці в Україні у 2021 році

У 2021 році Україна відзначатиме День охорони праці під девізом «Передбачати, готуватися та реагувати на кризи – інвестуймо зараз у стійкі системи БЗР»
Відповідно до Указу Президента України від 18.08.2006 № 685/2006, щороку 28 квітня в Україні відзначається День охорони праці.
У 2021 році Міжнародна організація праці у цей день акцентує увагу на важливості зміцнення системи безпеки та здоров’я (далі БЗР), включно зі службами безпеки та охорони здоров’я як на національному рівні, так і на рівні підприємств. Саме тому Всесвітній день безпеки та здоров’я на роботі буде присвячений стратегіям зміцнення національних систем БЗР та спрямований на посилення життєстійкості та протидії нинішнім і майбутнім кризам з урахуванням винесених уроків і набутого досвіду в сфері праці.


ПРАВИЛА БЕЗПЕЧНОГО ПОВОДЖЕННЯ З ЕЛЕКТРИЧНИМИ ПРИЛАДАМИ

Кожен день ти користуєшся електричними приладами, але потрібно знати, що вони криють у собі небезпеку. Так, дія електричного струму на людину може призводити до електричних травм та пошкоджень, таких як скорочення м’язів, що супроводжується сильним болем, втратою свідомості, порушенням роботи серця чи дихання (або обох цих порушень разом). Іноді трапляються нещасні випадки від дії електричного струму, які приводять до смерті людини. Та щоб уникнути багатьох неприємностей, тобі достатньо завжди пам’ятати та дотримуватись правил поводження з електричними приладами:

  • Електронагрівальні прилади, такі як електрочайник, електросамовар, електропраска, електрокамін та інші, потрібно включати в електромережу справними.

  • Якщо ти дивишся телевізор, а екран погас або почав миготіти, ні в якому разі не можна по ньому стукати. Він може загорітися або навіть вибухнути. Його треба негайно вимкнути.

  • Якщо щось потрапило до телевізора, радіоприймача та інших електроприладів, які працюють, треба в першу чергу їх вимкнути. Ні в якому разі не можна лізти туди олівцем чи іншим предметом, коли електроприлад увімкнутий.

  • Переважна кількість побутових електроприладів є переносними, і при цьому часто виникає пошкодження їх ізоляції. Також буває, що електричний дріт обірвався чи оголився. У таких випадках ні в якому разі не торкайся оголених місць, бо це може призвести до травми.

  • Не залишайте без нагляду увімкненими в розетку електроприлади.

  • Забороняється тягнути за електричний шнур руками, тому що він може обірватися і вразити електричним струмом.

  • Не можна заповнювати водою ввімкнені в електромережу чайники, кавоварки, каструлі.

  • Не торкайся мокрими руками та не витирай вологою ганчіркою електричні кабелі, штепсельні розетки, вимикачі, інші електроприлади, ввімкнені в електромережу.

  • Не можна підвішувати речі на кабелі.

  • Не можна бавитись із штепсельними розетками – це загрожує твоєму життю.

  • Коли ідеш з дому – всі електроприлади мають бути вимкнені.

  • Використання електричних приладів не за призначенням або невміле користування ними, може призвести до пожежі!

Але якщо вже так сталося, що електричне обладнання загорілося, то перш за все потрібно:

  • вимкнути електрорубильник. (А ти знаєш, де знаходиться електрорубильник твого помешкання? Якщо ні, тоді негайно попроси своїх батьків показати тобі його і навчити, як ним користуватися!)

  • якщо знеструмити електромережу неможливо, то слід пам’ятати: не можна застосовувати для гасіння воду та пінні вогнегасники, можна лише порошкові;

  • терміново телефонуй за номером 101 і викликай пожежників на допомогу.

Якщо електроприлад зайнявся, спробуй діяти за такою схемою:

  • обмотай руку сухою ганчіркою, висмикни вилку з розетки;

  • накрий палаючий предмет ковдрою;

  • повідом дорослих про пожежу.

Під час прогулянки ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:

  • підходити до оголених дротів і чіпати їх руками;

  • розводити багаття, запускати повітряних зміїв під лініями електропередач;

  • гратись поблизу підстанцій.

Якщо не забувати ці прості правила, то можна уникнути багатьох неприємностей.

Пам’ятай, несправності в електромережі й електричних приладах може усунути лише спеціаліст-електрик!

 


ПРОТИДІЯ ТЕРОРИЗМУ – ЗАПОРУКА ВНУТРІШНЬОЇ БЕЗПЕКИ ДЕРЖАВИ

Тероризм – суспільно небезпечна діяльність, яка полягає у свідомому, цілеспрямованому застосуванні насильства шляхом захоплення заручників, підпалів, вбивств, тортур, залякування населення та органів влади або вчинення інших посягань на життя чи здоров'я ні в чому не винних людей або погрози вчинення злочинних дій з метою досягнення злочинних цілей.
З метою здійснення заходів, спрямованих на забезпечення охорони та безпеки об'єктів можливих терористичних посягань, запобіганню виникнення нещасних випадків та надзвичайних ситуацій, пропонуємо ознайомитись з Пам'яткою першочергових дій при погрозі здійснення терористичного акту.

Посилання на завантаження "Пам'ятки першочергових дій при погрозі здійснення терористичного акту"


ЗВЕРНЕННЯ ДО БАТЬКІВ
Державної служби України з надзвичайних ситуацій

Головне управління з питань надзвичайних ситуацій вкрай стурбоване станом, що склався з травмуванням і загибеллю дітей внаслідок нещасних випадків за11 місяців 2020 року.
Варто знати, що з початку року на пожежах загинуло 5 дітей та 12 травмовано. Також, рятувальникам вдалося врятувати 25 дітей. Що стосується ситуації на водних об’єктах, то загинуло 13 дітей та 2 врятовано. Ще є випадки травмування підростаючого покоління під час виявлення вибухово-небезпечних предметів.
Тож, кількість смертельних випадків та травмування серед дітей змушує звернутися до кожного громадянина Дніпропетровщини, особливо до батьків.
Біда трапляється тоді, коли дітей залишають напризволяще, там, де на кожному кроці на них чатує небезпека.
Рятувальники Дніпропетровщини вживають багато заходів для навчання підростаючого покоління самим необхідним правилам безпеки життєдіяльності, але через пандемію Covid-19 зменшено кількість відвідувань дошкільних, шкільних та інших навчальних закладів та призупинено проведення акцій Всеукраїнського та обласного масштабів. Але, надзвичайники не в змозі охопити стовідсотково всю молодь та підростаюче покоління Дніпропетровщини, тож звертаємося до батьків з проханням!
Шановні батьки, пам’ятайте! Легковажне поводження малечі з вогнем, газом, на воді, незнання елементарних правил безпечної поведінки – є першопричини сумних та трагічних наслідків.
Найперше, що радять Вам зробити надзвичайники, так це як можна частіше проводити зі своїми дітьми розмови щодо безпечного поводження в побуті, школі, на вулиці та закладах з масовим перебуванням людей. Виділіть декілька хвилин на відверту розмову з дітьми. Пам'ятайте, ці хвилини вимірюватимуться ціною життя.
В жодному разі - не залишайте дітей без нагляду!
Дбайте про безпеку своїх нащадків, власним прикладом, дотримуючись правил безпечної поведінки в побуті.
Пам'ятайте, що життя наших дітей залежить тільки від нас самих.

Будь ласка! Навчіть дітей, що у разі надзвичайної ситуації слід телефонувати за номером Служби порятунку - 101!

Посилання на завантаження презентації "Основи безпеки життєдіяльності ДСНС ДНІПРО"


Безпека на воді


Відпочиваючи влітку біля водоймищ, не забувайте про правила поведінки на воді.
Уміння триматися на воді – запорука безпеки.

Купання у морі, рiчцi, ставку. Вода є не тільки джерелом життя, здоров’я та задоволення, але й джерелом небезпеки для життя людини. Зазвичай гинуть тi, хто порушує правила безпеки на воді. Уміння триматися на ній – запорука безпеки. У морі на воді триматися легше, бо густина солоної води вища за густину прісної.
Пам’ятайте, що на рiчцi є течія. Дно річки може

бути замуленим. Вода у ставках стояча, тобто більш забруднена, ніж у річках, i це може спричинити зараження при купанні.
Щоб допомогти потопаючому, слід дотримуватись правил:
• якщо поблизу вас є який-небудь плавучий предмет (найкраще рятувальне коло), киньте його так, щоб потопаючий міг за нього вхопитися, краще, якщо прив’яжете до нього мотузку, за яку потім можна підтягнути потопаючого до берега;
• якщо нещастя трапилося на мiлинi, спробуйте пiдiйти до потерпілого вбрід, щоб подати рятувальний засіб, але тримайте його так, щоб він був мiж вами i потерпілим;
• якщо ви спробуєте підпливти до потопаючого, краще, коли у вас в руках буде рятувальний засіб, щоб потопаючий хапався за нього, а не за вас, розмовляйте з потерпілим, заспокоюйте його;
• опинившись на березі, викличте, за можливості, швидку допомогу (103).
У разі надання першої медичної допомоги потерпілому після витягнення з води необхідно:
• очистити верхні дихальні шляхи від піску, мулу та водоростей;
• викликати блювання через подразнення язика;
• покласти під шию валик з одягу;
• якщо відсутнє дихання, зробити штучне дихання «з рота в рот»;
• якщо немає пульсу, зробити непрямий масаж серця;
• розтирати тiло, щоб воно нагрілося.
Допомогу постраждалому слід надавати залежно від його стану i якнайшвидше. Якщо постраждалий не подає ознак життя, це не повинно зупиняти надання першої допомоги. Поки є найменший шанс врятувати людину, треба проводити заходи щодо її рятування.
Правила безпечної поведінки на воді та біля води. Щоб приємно провести біля води вільний час, слід дотримуватися таких правил:
• діти повинні купатися обов’язково під наглядом дорослих;
• вчитися плавати потрібно під керівництвом інструктора або батьків;
• не купайтеся i не пірнайте у незнайомих місцях, це можна робити у спеціально обладнаних місцях;
• не можна запливати за обмежувальні знаки;
• слід дуже обережно поводитися на надувних матрацах та іграшках, особливо, коли є вітер або велика течія;
• якщо течія вас підхопила, не панікуйте, треба пливти за течією, поступово i плавно повертаючи до берега;
• не купайтеся у холодній воді, щоб не сталося переохолодження;
• не треба купатися довго, краще купатися декiлъка разів по 20-З0 хв.,
• не можна гратися на воді у такі ігри, які можуть завдати шкоди;
• не подавайте без потреби сигналів про допомогу;
• не пірнайте під людей, не хапайте їх за ноги.



Будьте обережні під час грозИ!

 

Блискавка — це гігантський електричний розряд, що виникає внаслідок електризації атмосфери під час грози.

Про­ходження заряду блискавки через людину найчастіше закінчується миттєвою смертю у зв’язку з термічним ураженням внутрішніх органів. У деяких випадках можливе короткочасне припинення дихання.

Під час грози необхідно дотримуватись таких правил:

o  уникати відкритої місцевості та підвищених місць;

oнамагатись сховатися в невеликих заглибленнях, біля підніжжя високих схилів, у лісі;

o  не ховатись під окремо стоячими деревами, опорами електропередач та мостів, під навісами, біля металевих конструкцій;

o  ні в якому разі не купатись та не плавати на човні;

o  у приміщенні вимкнути всі електроприлади, не користуватись телефонним зв’язком.

При ураженні блискавкою потерпілому необхідно надати допомогу:

o  розстебнути одяг, укласти на спину, підкласти валик із одягу під шию, щоб створити кращу прохідність шляхів дихання;

oочистити порожнину рота від крові, слини, блювотних мас за допомогою бинта або носової хустки, обгорнутої на вказівний палець;

o  у разі відсутності дихання розпочати штучне дихання способом «рот у рот» або «рот у ніс»;

o  у разі зупинки серця негайно почати одночасно робити закритий масаж серця та штучне дихання;

o  не можна закопувати постраждалого в землю;

o  у будь-якому випадку негайно звернутись за допомогою лікаря.


Правила безпеки під час відпочинку на природі

Тепла погода сприяє тому, що люди масово вирушають на відпочинок у ліс, парки, до водойм. Проте за позитивними емоціями не варто забувати про елементарні правила безпеки, дотримання яких стане гарантією того, що відпочинок завершиться без надзвичайних подій.
Якщо ви відпочиваєте на природі, необхідно пам’ятати, що порушення правил пожежної безпеки несе загрозу навколишньому середовищу і становить небезпеку для вашого життя.
Щоб уникнути лісових пожеж, дотримуйтесь наступних правил:
– не розводьте багаття у лісі, окрім призначених для вогнищ місць;
– не засмічуйте місце відпочинку;
– обгороджуйте та розчищайте місце розпалення багаття;
– не розводьте відкритий вогонь поруч із сухою рослинністю та господарчими будівлями;
– не розкидайте недопалки та сірники на суху лісову підстилку;
– стежте, щоб діти не бавилися з вогнем;
– не створюйте смітники в лісі та на прилеглих землях, тим більше, не підпалюйте їх;
– приберіть місце погашеного вогнища, переконайтесь, що горіння відсутнє.
Якщо ви відпочиваєте поблизу водойм:
– не лишайте дітей без нагляду біля води;
– не запливайте далеко. Ніколи не плавайте наодинці, особливо якщо ви не впевнені у своїх силах;
– температура води повинна бути не нижче +17 °С, в більш холодній перебувати небезпечно. Плавайте у воді не більше 20 хвилин, причому цей час повинен збільшуватися поступово, починаючи з 3 – 5 хвилин;
– не заходьте у воду в стані алкогольного сп’яніння;
– пам’ятайте — відпочивати та купатися можна лише на спеціально обладнаних пляжах;
– ніколи не пірнайте в незнайомих місцях;
– не наближайтесь до суден, човнів і катерів, які пропливають поблизу вас.
Пам’ятайте, безпека Вашого відпочинку – у Ваших руках.
В разі виникнення пожежі чи іншої надзвичайної ситуації негайно викликайте Службу порятунку за номером 101!

 


Правила дорожнього руху

Знати і дотримуватися правил дорожнього руху повинна кожна людина ще до того, як вона самостійно вийде на вулицю - це допоможе їй безпечно ходити вулицями і дорогами наших міст і сіл, а водіїв автотранспорту позбавити багатьох неприємностей. Запам'ятай ці правила дорожнього руху.

 

Коли ти пішохід

  • 1. Пішоходи ходять лише тротуарами тримаючись лише правого боку щоб не заважати зустрічним пішоходам.

  • 2. За містом треба ходити узбіччям назустріч автомобілям, що рухаються, для того, щоб вчасно побачити їх і поступитись дорогою.

  • 3. Перехрестя - найнебезпечніше місце для пішоходів. Переходити перехрестя необхідно лише визначеними переходами.

  • 4. Найнебезпечніше переходити дорогу підземними переходами.

  • 5. Якщо підземних переходів немає, дорогу треба переходили в тих місцях, які означені лініями розмітки або дорожніми знаками.

  • 6. До того, як переходити вулицю, спершу треба подивитися ліворуч. Якщо проїжджа частина вулиці вільна - можна йти.

  • 7. Коли ти дістався середини вулиці, подивися праворуч. Якщо проїжджа частина вільна - переходь.

  • 8. Якщо ти не встигаєш перейти вулицю, обов'язково зупинися на острівці безпеки. В разі відсутності його - треба зачекати на лінії, що розділяє транспортні потоки протилежних напрямів. Вулицю, де відсутній пішохідний перехід, треба переходити від одного рогу до протилежного.

  • 9. Під час переходу вулиці уважно стежте за сигналами світлофора.

  • 10. Червоний колір означає: «Стій! Зупинися!"

  • 11. Жовтий колір світлофора попереджає: «Увага! Приготуйся!"

  • 12. Зелений колір світлофора подає команду: «Шлях вільний! Можна йти!"

Коли ти пасажир

  • 1. Перебуваючи в автобусі, трамваї чи тролейбусі не заважай пасажирам заходити або виходити з транспорту.

  • 2. Заходити треба через двері з написом «Вхід», а виходити - через двері з написом «Вихід».

  • 3. Забороняється відволікати розмовами водія під час руху транспорту.

  • 4. В громадському транспорті не можна перевозити вантажі, що мають неприємний запах або можуть забруднити пасажирів. Ні в якому разі не можна перевозити вибухонебезпечні або легкозаймисті речовини.

  • 5. Пасажирові забороняється заважати під час зачинення або відчинення дверей, притулятися до них, а також визирати з вікон громадського транспорту.

  • 6. Після виходу з трамваю, треба дістатися пішохідного переходу і тільки там переходити дорогу.

Поради велосипедистам

  • 1. Для велосипедного руху існує велосипедна доріжка.

  • 2. На вулицях міста дозволяється їхати велосипедом дітям, яким виповнилося 14 років.

  • 3. Велосипедистам забороняється випускати з рук кермо, а також хапатися руками за попутні машини.

  • 4. Не можна перевозити пасажирів на велосипеді, що не пристосований для цього.

  • 5. Не дозволяється їздити велосипедами людними тротуарами, а також в місцях, де граються діти.

Безпека на дорозі: поради на кожен день

  • 1. Ніколи не перебігайте вулицю перед транспортом, що рухається.

  • 2. Ніколи не влаштовуйте ігри біля транспорту, що стоїть у дворі, - в ньому можуть відмовити гальма.

  • 3. Не чіпляйтесь за рухомий автотранспорт.

  • 4. Не грайте в сніжки чи футбол на тротуарах і рухомій частині вулиці - навіть найдосвідченіший водій не в змозі одразу зупинити машину, особливо на слизький дорозі.

  • 5. Не катайтеся на санчатах, лижах і ковзанах поблизу дороги.


Перелік нормативно-правових актів, що регулюють питання охорони праці та безпеки життєдіяльності в Криворізькому професійному гірничо-металургійному ліцеї:

1. Лист Міністерства освіти і науки України від 16.04.2018 №1/9-240 «Підготовка закладу професійної (професійно-технічної) освіти до нового навчального року з питань охорони праці, безпеки життєдіяльності»;
2. Закон України «Про дорожній рух», введено в дію Постановою ВР №2953-ХІІ від 28.01.1993 року (зі змінами);
3. Закон України «Про охорону праці», введено в дію Постановою ВР №2695-ХІІ від 14.10.1992 року (зі змінами);
4. Кодекс України про адміністративні правопорушення (Витяг щодо охорони праці), введено в дію Постановою Верховної Ради Української РСР № 8074-10 від 07.12.84 (зі змінами);
5. Кодекс цивільного захисту України, від 21.11.2012 року №5403-VI;
6. Наказ Міністерства охорони здоров’я України «Про затвердження Порядку проведення медичних оглядів працівників певних категорій», від 21.05.2007 №246;
7. Наказ Міністерства охорони здоров’я України «Про затвердження Переліку важких робіт і робіт із шкідливими і небезпечними умовами праці, на яких забороняється застосування праці неповнолітніх», від 31.03.1994 №46;
8. Наказ Міністерства освіти і науки України «Про затвердження нормативно-правових актів, які регламентують порядок організації туристсько-краєзнавчої роботи», від 02.10.2014 №1124;
9. Лист Міністерства освіти і науки України від 26.04.2013 №1/9-305 «Підготовка загальноосвітнього навчального закладу до нового навчального року з питань охорони праці, безпеки життєдіяльності»;
10. Наказ Міністерства освіти і науки України «Про затвердження Правил пожежної безпеки для навчальних закладів та установ системи освіти України», від 15.08.2016 №974;
11. Охорона праці неповнолітніх (Витяги з законодавчих актів);
12. Наказ Державної служби України з питань праці «Про затвердження Покажчика нормативно-правових актів з охорони праці», від 16.09.2019 №86;
13. Наказ Міністерства освіти і науки України «Про затвердження Положення про кабінет охорони праці професійно-технічного навчального закладу», від 18.08.2004 №664;
14. Наказ Міністерства освіти і науки України «Про затвердження Положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці та безпеки життєдіяльності в закладах, установах, організаціях, підприємствах, що належать до сфери управління Міністерства освіти і науки України », від 18.04.2006 №304;
15. Наказ Міністерства освіти і науки України «Про затвердження Положення про організацію навчально-виробничого процесу у професійно-технічних навчальних закладах», від 30.05.2006 №419;
16. Наказ Міністерства освіти і науки України «Про затвердження Положення про організацію роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу в установах і закладах освіти», від 26.12.2017 №1669;
17. Постанова КМУ від 08.12.2009 р. №1318 «Про затвердження Порядку здійснення медичного обслуговування учнів загальноосвітніх навчальних закладів»;
18. Постанова КМУ від 01.08.1992 р. №442 «Про Порядок проведення атестації робочих місць за умовами праці»;
19. «Правила безпечної експлуатації електроустановок споживачів», затверджені наказом Держнаглядохоронпраці від 09.01.1998 р. №4;
20. Постанова КМУ «Про затвердження Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві», від 17.04.2019 р. №337;
21. Наказ Міністерства освіти і науки України «Про затвердження Положення про порядок розслідування нещасних випадків, що сталися із здобувачами освіти під час освітнього процесу», від 16.05.2019 №659;
22. Постанова КМУ «Про затвердження Порядку розслідування та обліку нещасних випадків невиробничого характеру», від 22.03.2001 р. №270;
23. Наказ Міністерства освіти і науки України «Про затвердження Положення про функціональну підсистему навчання дітей дошкільного віку, учнів та студентів діям у надзвичайних ситуаціях (з питань безпеки життєдіяльності) єдиної державної системи цивільного захисту», від 21.11.2016 №1400;
24. Наказ Державного комітету України з нагляду за охороною праці «Про затвердження Типового положення про службу охорони праці», від 15.11.2004 №255.

 


 

Інформаційний лист
28 квітня – Всесвітній день охорони праці



Насильство і домагання в сфері праці - тема Всесвітнього дня охорони праці 28 квітня 2020 року (оригінал - Violence and Harassment in the World of Work).

Насильство і домагання на робочому місці є серйозною і постійною загрозою здоров'ю та безпеці працівників, а також продуктивності і репутації організації.
Під терміном «домагання» розуміється не тільки сексуальне домагання, але і будь-яке інше домагання. Харассмент (домагання) може полягати в прямих або непрямих словесних образах або погрозах, недоброзичливих зауваженнях, грубих жартах або інсинуаціях, небажаних листах або дзвінках, показі образливих або принизливих фотографій, залякуванні, написанні брехні про будь-кого, нецензурних жестах, непотрібних дотиках, поцілунках, щипках, ударах, фізичному нападі або в інших подібних діях.
У багатьох країнах закон обмежує можливість такого тиску, юридичні трактування таких дій розрізняються в різних культурах.
У червні 2019 року на столітній конференції МОП були прийняті Конвенція про насильство і домагання (№ 190) і Рекомендації до неї (№ 206), що закликають до заборони і запобігання насильства і домагань у сфері праці.
В рамках кампанії, присвяченій Всесвітньому дню охорони праці 2020 року, МОП підготує глобальну доповідь, в якій буде освітлено, як всеосяжні вимоги охорони праці на національному рівні, так і на робочому місці, а також допоможуть вирішити проблему насильства і домагань у сфері праці.
Це включає, наприклад, включення положень, пов'язаних з насильством і домаганнями, в закони, нормативні акти та колективні угоди з охорони праці, а також розробку конкретних стандартів, кодексу практики і керівних принципів для підтримки реалізації програм і профілактичних заходів на робочих місцях. На рівні робочих місць надійні системи управління охороною праці можуть включати оцінку і контроль психосоціальних ризиків, включаючи взаємодію з насильством і домаганнями.
Але, у зв’язку із нинішньою глобальною кризою, тема Всесвітнього дня безпеки і гігієни праці, оголошена раніше в 2020 році про насильство і домаганнях в сфері праці, була замінена.
Міжнародною організацією праці було визначено новий девіз Дня охорони праці – «Зупинемо пандемію: безпека здоров’я на роботі може врятувати життя».
Визнаючи величезну проблему, з якою уряди держав, роботодавці та працівники стикаються в усьому світі в боротьбі з пандемією пов’язаною з короновірусною хворобою COVID-19, у рамках кампанії до Всесвітнього дня безпеки і гігієни праці – 2020, організація планує зосередитися на боротьбі зі спалахом інфекційних захворювань на виробництві, зокрема пандемії пов’язаної з короновірусною хворобою COVID – 19.
 


7 порад

для захисту від нової коронавірусної інфекції
Інформацію адаптовано з матеріалів ВООЗ

 


Світовий досвід управління охороною праці

(презентація)

 


 

Щорічно на водоймах країни гине велика кількість людей.

 Першою умовою безпечного відпочинку на воді є вміння плавати. Людина, яка добре плаває, почуває себе на воді спокійно, упевнено, у випадку необхідності може надати допомогу тому, хто потрапив у біду.

 Навіть той, хто добре плаває, повинен постійно бути обережним, дисциплінованим і суворо дотримуватись правил поведінки на воді.

 Знання та виконання правил поведінки на воді є запорукою безпеки життя, а також отримання задоволення від відпочинку. 

 

Варто пам’ятати, що основними умовами безпеки є:

  • правильний вибір та обладнання місць купання;

  • навчання дорослих і дітей плаванню;

  • суворе дотримання правил поведінки під час купання й катання на плавзасобах;

  • постійний контроль за дітьми у воді з боку дорослих.

 Загальні правила поведінки на воді:

1. Відпочинок на воді (купання, катання на човнах) повинен бути тільки в спеціально відведених та обладнаних для цього місцях.

2. Безпечніше відпочивати на воді у світлу частину доби.

3. Купатися дозволяється в спокійну безвітряну погоду за швидкості вітру до 10м/сек, при температурі води – не нижчою за +18°С, t° повітря – не нижчою за +24°С.

4. Перед купанням рекомендується пройти огляд лікаря.

5. Після прийняття їжі купатися можна не раніше, ніж через 1,5–2 години.

6. Заходити у воду необхідно повільно, дозволяючи тілу адаптуватися до зміни температури повітря та води.

7. У воді варто знаходитися не більше 15 хвилин.

8. Після купання не рекомендується приймати сонячні ванни, краще відпочити в тіні.

9. Не рекомендується купатися поодинці біля крутих, стрімчастих і зарослих густою рослинністю берегів.

10. Перед тим, як стрибати у воду, переконайтеся в безпеці дна й достатній глибині водоймища.

11. Пірнати можна лише там, де є для цього достатня глибина, прозора вода, рівне дно.

12. Кататися на човні (малому плавзасобі) дозволяється тільки після отримання дозволу та реєстрації в чергового по човновій станції.

Під час купання не робіть зайвих рухів, не тримайте свої м’язи в постійному напруженні, не гоніться за швидкістю просування на воді, не порушуйте ритму дихання, не перевтомлюйте себе, не беріть участі у великих запливах без дозволу лікаря й необхідних тренувань.

 

На воді забороняється:

1. Купатися в місцях, які не визначені місцевими органами виконавчої влади та не обладнані для купання людей.

2. Вилазити на попереджувальні знаки, буї, бакени.

3. Стрибати у воду з човнів, катерів, споруджень, не призначених для цього.

4. Пірнати з містків, дамб, причалів, дерев, високих берегів.

5. Використовувати для плавання такі небезпечні засоби, як дошки, колоди, камери від автомобільних шин та інше знаряддя, не передбачене для плавання.

6. Вживати спиртні напої під час купання.

7. Забруднювати воду й берег (кидати пляшки, банки, побутове сміття і т.д.), прати білизну й одяг у місцях, відведених для купання.

8. Підпливати близько до плавзасобів, які йдуть неподалік від місць купання.

9. Допускати у воді небезпечні ігри, які пов’язані з обмеженням руху рук і ніг.

10. Подавати помилкові сигнали небезпеки.

11. Дітям, які не вміють плавати, заходити глибше, ніж до пояса.

12. Купання дітей без супроводу дорослих.


Бібліотека охорони праці:

Скачати документи (перелік змісту архіва знаходиться під спойлером)

Спойлер
.НОРМАТИВНО-ПРАВОВІ ДОКУМЕНТИ З ОХОРОНИ ПРАЦІ
1. Правила безпечної експлуатації електроустановок споживачів
2. Постанова КМУ від 1 серпня 1992 р. N 442 Про Порядок проведення атестації робочих місць за умовами праці
3. Постанова КМУ від 8 грудня 2009 р. N 1318 Про затвердження Порядку здійснення медичного обслуговування учнів загальноосвітніх навчальних закладів
4. Положення про порядок розслідування нещасних випадків (у редакції від 07.10.2013 р. №1365)
5. Положення про кабінет охорони праці ЗПТО
6. Охорона праці неповнолітніх (із кодексу законів про працю)
7. Положення про організацію навчально-виробничого процесу у професійно-технічних навчальних закладах (згідно Наказу МОН України від 10.07.2015 № 746 „Про затвердження Змін до наказу Міністерства освіти і науки України від 30 травня 2006 року № 419“)
8. Наказ Мінсоцполітики від 30.03.2017 №526 «Про внесення змін до Положення про розробку інструкцій з охорони праці»
9. Наказ МОН України від 15.08.2016 №974 «Про затвердження Правил пожежної безпеки для навчальних закладів та установ системи освіти України»
10. Наказ МОН України від 26.04.13р. № 1/9-305 «Про використання Інструктивно-методичних матеріалів з питань охорони праці, безпеки життєдіяльності у навчально-виховному процесі»
11. Наказ МОН України від 02.10.2014р. №1124 «Про затвердження нормативно-правових актів, які регламентують порядок організації туристсько-краєзнавчої роботи»
12. Наказ МОЗ України від 31.03.1994р. №46 «Про затвердження Переліку важких робіт і робіт із шкідливими і небезпечними умовами праці, на яких забороняється застосування праці неповнолітніх»
13. МОЗ України від 21.05.2007 № 246 «Про затвердження Порядку проведення медичних оглядів працівників певних категорій»
14. Наказ ДОіН Дніпропетровської ОДА від 28.12.2015р. №872/0/212-15 «Про проведення навчання та перевірки знань з охорони праці в установах і закладах освіти області у 2016-2018 роках»
15. Кодекс України про адміністративні правопорушення
16. Закон України «Про охорону праці»
17. Закон України «Про пожежну безпеку»
18. Закон України «Про дорожній рух»
 

ПАМ’ЯТКИ З ОХОРОНИ ПРАЦІ
1. Пам’ятка населенню «як поводитись у натовпі»
2. Як вижити при аварії?
3. Порядок дій при виникненні пожежі
4. Будьте обережні під час грози!
5. Пам'ятка з електробезпеки
6. Як уникнути зустрічі з небезпечними тваринами
7. 10 золотих правил безпеки
8. Заходи безпеки на льоду
9. Перша допомога постраждалим від чадного газу
10. Поради громадянам у разі загрози та виникнення надзвичайних
ситуацій, пов'язаних з вибухами
 


 

Free Web Hosting